DAŽI PADOMI KĀ SARĪKOT SKAISTAS KĀZAS

 

Sāciet ar gatavošanos. Domājot par to, vai ir vērts iemūžināt gatavošanos, paturiet prātā, ka kāzu diena iedalāma trīs galvenos posmos: gatavošanās, ceremonija un bankets. Kaut kur pa vidu atkarībā no tradīcijām var iestarpināt arī kāzu ceļojumu un/vai fotosesiju. Tieši šādā secībā kāzu diena tiek parasti atspoguļota arī kāzu albumos. Neatņemiet sev veselu 1/3 juteklisku un satraukuma pilnu fotogrāfiju. Daudzām līgavām tieši gatavošanās posma fotogrāfijas un portreti uz ilgu laiku kļūst par favorītēm sociālu tīklu profilos. Ja Jūs uzskatāt, ka Jūsu māja vai dzīvoklis nav piemērots fotografēšanai – noīrējiet skaistu viesnīcas numuru dienu pirms kāzām. Tas neprasa milzu ieguldījumus, bet atdeve skaistajās gatavošanās procesa fotogrāfijās būs ievērojama! Turklāt pavadot nakti pirms kāzām īpaši romantiskā un nomierinošā gaisotnē, ir vieglāk noskaņoties gaidāmajai kāzu dienai.

Pareizi saplānojiet kāzu dienu. Pirmkārt, laulības reģistrāciju piesakiet uz pēc iespējas vēlāku laiku. Jūs taču negribat celties jau sešos vai septiņos no rīta, lai jau astoņos taisītu frizūru, deviņos liktu meikapu, desmitos vilktu kleitu un ar steigu brauktu uz reģistrāciju, kura sākas pulksten vienpadsmitos? Piesakot reģistrāciju uz vēlāku laiku, Jūs, pirmkārt, iegūsiet laiku, lai bez steigas sagatavotos kāzām, otrkārt – nelauzīsiet galvu, ar ko nodarbināt kāzu viesus dienas laikā. Tā ka - jo vēlāk, jo labāk!

Sarīkojiet izbraukuma laulību reģistrāciju. Izbraukuma reģistrācija, salīdzinot ar dzimtsarakstu nodaļu konveijeru, ļauj sarīkot skaistu, neformālu un efektīgu ceremoniju. Izbraukuma reģistrācija var notikt jebkurā laikā un vietā – pļavā, ezera vai jūras krastā, mežā, karstā pusdienlaikā un krāsainā atspirdzinošā saulrietā. Kāzu viesu skaits arī nav ierobežots, pēc reģistrācijas turpat svaigā gaisā var uztaisīt furšetu ar šampanieti un pafotografēties ar kāzu visiem. Bet, varbūt, tieši otrādi, Jūs vēlaties apmainīties ar gredzeniem intīmā gaisotnē kāda dižena ozola ēnā šaurā ģimenes vai draugu lokā, kas ļaus Jums daudz dziļāk izjust šī mirkļa nozīmību.

Veltiet vairāk uzmanības kāzu ceļojumam. Šī kāzu dienas daļa var sagādāt Jums visspilgtākos iespaidus. Taču, lai tā notiktu, nepietiek vienkārši izbraukāt septiņus tiltus, iziet cauri desmit vārtiem ar viltus čigāniem un pārbaudījumiem ar degvīna pudeles izpirkumu. Arī plāns „un tagad mums ir trīs stundas brīva laika, lai fotografētos” visdrīzāk nedos gaidīto efektu. Daudz labāk ir pašiem vai ar vedēju, liecinieku un profesionālu kāzu organizatoru palīdzību izdomāt patiešām interesantu kāzu ceļojumu, piemēram, izjādi ar zirgiem, braucienu ar velosipēdiem, motorolleri, motociklu ar blakusvāģi, ar pikniku svaigā gaisā, kafijas pauzi skaitā kafejnīcā vai maltīti greznā restorānā, gaisa pūķa palaišanu, lidojumu ar gaisa balonu, rotaļu pilsētas (karuseļu) apmeklējumu, izbraukumu ar jahtu vai parastu airu laivu, lidojumu ar lidmašīnu un pat lēcienu ar gumiju vai izpletni. Tas var būt jebkas – galvenais, lai tas Jums patiktu un paliktu atmiņā. Paturiet prātā, ka kāzu ceļojumam nevajadzētu izvērsties braukāšanā no vienas vietas uz otru un plikā pozēšanā, bet kļūt par interesantu, aizkustinošu kāzu dienas sastāvdaļu ar dažādiem notikumiem. Ja Jūs būsiet atraisīti un priecīgi, fotogrāfijas neliks Jums vilties!

Nebaidieties atkāpties no standartiem. Neskatoties uz to, ka kāzas ir tradīcija, lielākā daļa no lietām, kuras parasti notiek šajā dienā, nebūt nav tik obligātas kā tas var likties. Gredzeni, kāzu kleita un labs gara stāvoklis, šķiet, ir vienīgais, kas Jums noteikti ir vajadzīgs. Nebaidieties lauzt stereotipus un parūpējieties par to, lai Jūsu kāzu diena būtu patiešām aizraujoša un Jūsu personībām atbilstoša.

Kritiski novērtējiet to, ko iesaka līgavu forumos. Ieteikt topošajai līgavai kāzās nofotografēties ar lietussargu (arī tad, ja nelīst), rudenī (arī sausā laikā) obligāti uzvilkt sarkanus gumijas zābakus vai izvēlēties kāzu fotogrāfu un video operatoru, kuru iztēle aprobežojas ar bez iemesla lecošu jauno pāri, līgavaini uz ceļiem vai uz līgavas plaukstas un tamlīdzīgām klišejām, ir ierasta lieta. Skatieties plašāk. Ieklausieties sevī. Domājiet patstāvīgi.

Izskatiet labu kāzu aģentūru piedāvājumus. Var izrādīties, ka vienkāršāk un pat izdevīgāk ir uzticēt kāzu rīkošanu profesionāļiem, nevis uzņemties šo smago pienākumu nastu pašiem vai uzvelt tuviniekiem. Labs kāzu organizators atbrīvos Jūs no lielākas daļas kāzu rūpju un pārdzīvojumu, lai Jūs varētu atraisīties un gūt baudu no šīs dienas.

Kāzu budžets. Visticamāk, Jūs nonāksiet līdz situācijai, kad iespējamie kāzu izdevumi vairs neietilpst Jūsu atvēlētajā budžetā. Šeit ir divi risinājumi – samazināt pakalpojumu kvalitāti vai kvantitāti. Pareizi būtu izvēlēties otro variantu. Izvirziet prioritātes. Nodefinējiet - kas Jums patiešām ir svarīgi un kas ne tik ļoti. Ko Jūs paši vēlaties un ko Jums uzspiež stereotipi? Var pasūtīt dārgu kāzu autoparku sev un kāzu viesiem vai izvēlēties izbraukuma laulību reģistrāciju. Un ticiet, otrs ir daudz efektīvāk. Var nolīgt lētu fotogrāfu un video operatoru par viena dārga fotogrāfa cenu un galarezultātā tā arī neieraudzīt skaistas fotogrāfijas un video. Šādu piemēru netrūkst.

Un pats galvenais – Jūsu noskaņojums. Tas maksā daudz vairāk kā grezna zāle, limuzīns un dārga uguņošana kopā ņemot. Nepārdzīvojiet ne par ko šajā dienā, viss notiks tā, kā tam ir jānotiek. Pievērsieties nodarbēm, kas Jums patīk, nebaidieties būt emocionāli un smaidiet pēc iespējas biežāk. Jūs esat paši skaistākie šajā dienā. Jūs mīlat viens otru. Neslēpiet šīs jūtas – lai tās priecē visus!